تا شهادت
                                       لطفا با وضو وارد شوید... 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
دوست دارید بیشتر چه مطالبی در وبلاگ باشد؟
لینک دوستان
ابر برچسب ها
حمایت می کنیمــ...
 
نوبت شما

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید


پوستر شماره 173 بیاد شهید عباس دانشگر

کاری از تیم فضای مجازی قافله سمنان[ چهارشنبه 30 تیر 1395 ] [ 10:04 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


وصیتنامه شهید مدافع حرم عباس دانشگر

کاری از تیم فضای مجازی قافله سمنان

[ سه شنبه 29 تیر 1395 ] [ 10:04 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


در میان انبوه زندگان، شاید شمار آن‌ها که زندگی را آموخته باشند، اندک باشد و از میان کسانی که زندگی را آموخته‌اند، آن‌ها که چگونه مردن را نیز دریافته‌اند، کم‌شمارترند... سبکباری در لحظه واپسین و بی‌خویشی، درس‌هایی از چگونه مردن هستند که فراگرفتن آن‌ها کار همه نیست... این راه، رجالی می‌خواهد که لاتلهیهم تجاره و لابیع عن ذکر الله... و تفاوتی نمی‌کند که عمری بر تو گذشته باشد یا هنوز از دنیای آدم‌ها چندان کام نگرفته باشی؛ «بیدار» که باشی، گاهی ره یکساله را یک‌شبه طی می‌کنی...

«عباس دانشگر» نمونه‌ای از این «رجال» در روزگار ماست که ره یکساله را یک‌شبه طی کرد و به قول پدر، نگران و غمان از به تاراج رفتن کاشانه، برخاسته بود تا بیدار کند و امید و استقامت بیاموزد... در ابتدای این هفته، برای شنیدن از عباس، دوزانوی ادب زدیم در برابر خانواده‌ای که سیر بالیدن او را از نزدیک رصد کردند... آن‌چه می‌خوانید شرحی بر دیدار با خانواده عباس است...

موج عشق تو اگر شعله به دل‌ها بکشد...

از همان کودکی، مسیر بندگی را در پیش گرفته بود. نه ساله بود که اعتکاف‌های رجبیه‌اش آغاز شد. بعدها، با دوستان هیأتی‌اش، همراه شد و عشق حسین(ع) در جانش شعله کشید و شاید به همین خاطر بود که در دوراهی تحصیل در دانشگاه سمنان و دانشگاه امام حسین(ع)، دانشگاه امام حسین(ع) را برگزید. درسخوان بود و اهل مطالعه و آموختن. بعدها مدرک کارشناسی را که گرفت، روح تشنه‌اش بار دیگر او را به دانشگاه کشاند و آموختن «علوم سیاسی» را پس از «جنگ‌افزار» آغاز کرد...


1881ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 تیر 1395 ] [ 10:02 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]به گزارش خبرنگارتیم فضای مجازی قافله سمنان؛حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حدادیان در آئیین افتتاحیه کلاسهای تابستانی کانون محمدرسول الله(صلی الله علیه وآله وسلم)همزمان با حجاب وعفاف با اعلام این مطلب گفت: نفوذ، گفتمان اسلامی و ایجاد روحیه اقتصاد مقاومتی مهمترین محورها در دوره های آموزشی است. 

وی با بیان اینکه برای برگزاری کلاس های اوقات فراغت میتوان از ظرفیت روحانی اعزامی بهره گرفت افزود: این مبلغان از فعالیت خود را در پایگاه های اوقات فراغت کانون های استان آغاز کرده اند.

حدادیان با اشاره به اینکه ویژه‌برنامه‌های این طرح با محوریت فعالیت‌های قرآنی، دینی و توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برگزار می‌شود، افزود: شناخت نیازها، اقدام به رفع احتیاجات نوجوانان و جوانان و برنامه‌ریزی دقیق برای بهینه‌سازی اوقات فراغت آن‌ها از مهم‌ترین وظایف کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان طرح اوقات فراغت را فرصت مناسبی برای ایجاد بستر مناسب و جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به برنامه‌های کانون‌های فرهنگی مساجد دانست و اظهار داشت: این امر با برنامه‌ریزی جامع و دقیق، استفاده از تمام ظرفیت‌ها، تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اهتمام نسبت به اجرای فعالیت‌های شادی‌آفرین و نشاط‌آور در پرتو آموزه‌های دینی محقق می‌شود.ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 تیر 1395 ] [ 10:01 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


چهار دیپلمات ایرانی باید آزاد شوند


free 4 diplomatافسران - حاج احمد متوسلیان
طبقه بندی: حماسه، جانبازان، شهدا،
[ شنبه 26 تیر 1395 ] [ 10:31 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


به گزارش مرآت، حجت الاسلام علی شکری در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان به میزبانی سالن جلسات این اداره در شاهرود با حضور روحانیان مستقر و طرح هجرت، ضمن بیان اینکه در امر به معروف ابتدا باید خودمان را شناخته و به معرفت دست پیدا کنیم، ابراز داشت: تا معروف را نشناسیم منکر را نمی توانیم تشخیص دهیم لیکن در وضعیت فعلی در جامعه عموما نوعی جهل به معروفات وجود دارد یعنی برخی سراغ علم و عالم نمی روند پس نخستین وظیفه در راستای امر به معروف ترویج معروفات است.

وی با بیان اینکه امر به معروف دو جنبه خود آگاهی و آموزش دارد، افزود: روایات متعددی در زمینه امربه معروف و نهی از منکر وجود دارد که عمدتا یا این مضمون به ما پیام می دهند که احیاء کننده این فریضه از مومنان است اما باید در نظر گرفت که برای تحقق این آرمان، باید علوم دینی را آموخت و سپس آن را در بین سایر اقشار جامعه آموزش داد.


202ادامه مطلب

[ جمعه 25 تیر 1395 ] [ 10:00 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]

[ چهارشنبه 23 تیر 1395 ] [ 09:58 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ محمدرضا سوقندی در بازدید از کانون تخصصی حجاب وعفاف استان سمنان با بیان اینکه دشمنان از تمام ابزار وظرفیت هابرای مقابله با فرهنگ حجاب وعفاف استفاده می کنند افزود: ما نتوانستیم فعالیتهای گسترده خود را در حوزه حجاب وعفاف به جریان فرهنگی تبدیل کنیم.

سوقندی با تاکید بر اینکه فعالیتها وکارها در حوزه حجاب وعفاف باید به یک جریان فرهنگی تبدیل شود ادامه داد: کار حجاب وعفاف یک پروژه نیست ونیازمند به یک پروسه زمانی است.

 مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان سمنان گفت: جریان فرهنگ سازی و تبیین مفاهیم مربوط یه عفاف و حجاب مقطعی و منقطع نباشد بلکه پویایی و استمرار داشته باشد.

وی تصریح کرد: رعایت حجاب و عفاف موجب گسترش اخلاقیات به جامعه و توسعه فرهنگی و اجتماعی می شود که پیامدهای فراوانی به همراه خواهد داشت.

سوقندی با بیان اینکه حجاب وعفاف یک مساله سیاسی نیست بلکه یک مسئله دینی است اضافه کرد: حجاب وعفاف بزرگترین گوهری است که خداوند به مردو زن داده است.

202

اسلامی استان سمنان اظهار داشت: اهمیت حجاب و عفاف در دین اسلام بر کسی پوشیده نیست اما بسیاری این موضوع را مختص بانوان می‌دانند در صورتی که رعایت مصادیق حجاب و عفاف برای آقایان هم ضروری است.

برون سپاری و تخصصی شدن فعالیت‌ها از اهداف راه اندازی کانون تخصصی حجاب وعفاف است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز در این نشست  با اشاره به اینکه راه‌‌اندازی کانون تخصصی عفاف و حجاب از جمله اقدامات کانون‌های مساجد است، گفت: هدف از تشکیل و راه‌اندازی این کانون برون سپاری و تخصصی شدن فعالیت‌ها در مورد حجاب و عفاف است.

حجت الاسلام محمدرضا حدادیان با بیان اینکه برنامه ها وطرحهای کانون تخصصی حجاب وعفاف در استان می تواند کمک شایانی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کند افزود: کانون تخصصی عفاف و حجاب به عنوان معین دبیرخانه در بحث عفاف و حجاب است که باید حضور خواهران در این کانون نسبت به کانون‌های دیگر نمود بیشتری داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های کانون تخصصی حجاب و عفاف،گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه‌های حجاب و عفاف در سطح استان، جذب حداکثری بانوان به کانون های مساجد از اهداف این کانون‌هاست.

حدادیان به روز رسانی فعالیت‌ها و ارائه طرح‌های مختلف در زمینه حجاب و عفاف را از دیگر رسالت های فعالیت‌های کانون تخصصی حجاب و عفاف برشمردوادامه داد: برگزاری سلسله حلقه‌های معرفتی عفاف و حجاب ویژه دختران کودک و نوجوان، مسابقه نقاشی کودک و نوجوان، توزیع پوستر و بروشور عفاف و حجاب، راه اندازی سایت ها و وبلاگ ها ، برپایی نمایشگاه و... از جمله فعالیت های کانون تخصصی حجاب وعفاف استان سمنان است.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش  و الگو سازی در بحث ترویج فرهنگ حجاب و عفاف موثر است، تاکید کرد: در طول سال بحث حجاب و عفاف به صورت مستقیم و با آموزش ها به طور مستقیم وغیرمستقیم و با استفاده از الگوهای موفق جامعه و تاریخ اسلام  و استفاده از اساتید مجرب و بانوان دیندار می تواند در بحث تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف موثر باشد.

رعایت نکردن حجاب و عفاف سبب آسیب در بنیان خانواده می شود

مسئول کانون تخصصی حجاب وعفاف استان سمنان نیز دراین نشست گفت: رعایت نکردن حجاب و عفاف و پوشش نامناسب در جامعه سبب آسیب در بنیان خانواده می شود.

مریم افسری با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ حجاب وعفاف در جامعه اظهارداشت: کانون تخصصی حجاب وعفاف کانون مساجد الزهرا سمنان نیز آمادگی اعزام مربی درخصوص بحث پیرامون حجاب وعفاف به کارگروه ها وهمایش ها را درسطح استان دارد.

وی در خصوص فعالیت های كانون تخصصی حجاب و عفاف گفت: این کانون در راستای حجاب و عفاف در قالب برگزاری همایش ها، راه اندازی سایت مجموعه سخنرانی های حجاب و عفاف، برگزاری کارگاه های آموزشی ، اجرای پژوهش حجاب و عفاف، نشست های بصیرتی وسبک زندگی اسلامی و... فعالیت می کند.

 

بازدید از کتابخانه کانون محمد رسول الله(صلی الله علیه وآله وسلم) در حاشیه این نشست انجام شد.
[ سه شنبه 22 تیر 1395 ] [ 09:57 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


روز ملی  حجاب و عفاف

افسران - پوستر روز عفاف و حجاب


به کانال تلگرامی سلام بانو بپیوندید:

@banooo_salam
[ دوشنبه 21 تیر 1395 ] [ 10:21 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]


ندا عزیزالدین درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در سمنان؛ با اشاره به روز 21 تیرماه روز حجاب وعفاف گفت: مسابقه پیامکی تاج بندگی باهمکاری  کانون تخصصی حجاب وعفاف مسجد الزهرا سمنان وکمیته شهرستانی عفاف وحجاب برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مسابقه در قالب دو سوال پیرامون حجاب وعفاف است اضافه کرد: علاقمندان می توانند جواب سوالات را به سامانه 6600023395 پیامک کنند.

عزیزالدین همچنینن از برگزاری مسابقه فرهنگی پرنیان جوانی خبردادو افزود: در پایان به شش نفر به قید قرعه جوایزی اهداء خواهد شد.

دبیر اجرایی کانون تخصصی حجاب وعفاف مسجد الزهرا سمنان با اشاره به اهمیت توسعه و ترویج فرهنگ حجاب وعفاف در جامعه اظهارداشت: نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف یک ضرورت است.

وی تصریح کرد: رعایت نکردن حجاب و عفاف و پوشش نامناسب در جامعه سبب آسیب در بنیان خانواده می شود.

عزیزالدین در ادامه در خصوص فعالیت های كانون تخصصی حجاب و عفاف افزود: این کانون در راستای حجاب و عفاف در قالب برگزاری همایش ها، راه اندازی سایت مجموعه سخنرانی های حجاب و عفاف، برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای پژوهش حجاب و عفاف فعالیت می کند.

وی افزود: حجاب زینت زن مسلمان است و ما معتقدیم که زن نه تنها در سایه حجاب محدود نمی شود بلکه می تواند در جامعه اسلامی توانایی ها و ظرفیت های علمی، فکری، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی خود را نیز بروز دهد لذا ما حجاب را یک مصونیت برمی شماریم که با محدودیت بسیار متفاوت است.
[ یکشنبه 20 تیر 1395 ] [ 09:56 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]

مریم افسری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان؛ با اعلام این مطلب گفت: این برنامه با همکاری بانوان مسجد الزهرای سمنان و تیم فضای مجازی قافله اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این پویش مردمی در راستای ترویج فرهنگ صحیح حجاب و حجاب برتر که همان چادر است در سطح جامعه اسلامی اجرا می شود افزود: حجاب و عفاف تاج بندگی و میراث انبیاءالهی، امنیت و آرامش اجتماعی و احترام به حقوق شهروندی را در جامعه به همراه دارد.

وی از راه اندازی صفحات مجازی ویژه روز حجاب در استان سمنان خبر داد و بیان داشت: یکی از اهداف راه اندازی این صفحات به مناسبت راهپیمایی روز حجاب و عفاف مشارکت مردم در فضای مجازی، اطلاع رسانی و به اشتراک گذاری عکس ها، خاطرات، مشاهدات، پوسترها و تصاویر این روز در سراسر استان سمنان است.

وی درباره اهمیت حجاب در جامعه اسلامی، افزود: حجاب سنگر حفظ عفّت و معرفت شخصیت زن و جامعه، زیبایی و شکوه زن، و حافظ ارتباط‌ات صحیح و رشته‌های اجتماعی هر فرد است که از آن می توان به مثابه دژ مستحکم اخلاق اسلامی، کیان خانواده، روابط اجتماعی و زندگی دینی تعبیر کرد.

مدیر کانون تخصصی حجاب و عفاف استان سمنان با بیان اینکه دنیای غرب متاسفانه حجاب را نادیده گرفته و با کمال گستاخی بر ضدّ آن، گام برمی‌دارند افزود:ما معتقدیم حجاب عامل رکود و واپس‌گرایی بشری نیست و اخراج دانشجویان محجبه در دانشگاه های اروپا، مصداق بارز تحجر محسوب می شود.

افسری با تاکید براینکه مسئولان باید برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بسترسازی کنند تا جامعه هرچه بیشتر به سمت این باور دینی و اعتقادی حرکت کند ادامه داد: کانون تخصصی حجاب وعفاف کانون مساجد الزهرا سمنان در راستای  نهادینه سازی فرهنگ حجاب و عفاف برنامه های مختلف را در طی سال برگزار می کند.
[ یکشنبه 20 تیر 1395 ] [ 09:53 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]
       مرد سالاری

افسران - مرد سالاری در دنیای غرب
طبقه بندی: حماسه، ولایت،
[ دوشنبه 14 تیر 1395 ] [ 10:20 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]

افسران - امام خامنه ای: دیدید که در جنگ اُحد ورق برگشت!
طبقه بندی: حماسه، ولایت،
[ جمعه 11 تیر 1395 ] [ 10:19 ب.ظ ] [ عاشق شهادت(ش.گ.م.ح) ]
.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره وبلاگ


پنجره زیباست اگر بگذارند
چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند
من از اظهار نظر های دلم فهمیدم
عشق هم صاحب فتواست اگر بگذارند

****************************
طعنه و خنده به اشعار و شعارم بزنید
تیر غم بر دل دیوانه و زارم بزنید
در حفاظت ز امیرم حضرت خامنه ای
می شوم میثم تمار به دارم بزنید


****************************
دوستان عزیز:
وبلاگ های ولایت و شیمی و نانو،کمی متفاوت و عاشقان نماز که در لینک قرار دارد ،
برای بنده حقیر میباشد. لطفا سر بزنید.
منتظر نظرات با ارزش شما هستم...
در ضمن از صفحه های دیگر وبلاگ هم استفاده کنید.

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب